scorecardresearch

BİSİKLETÇİLER DERNEĞİ ZİYARETİ

154 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Çevreci grupların sayılarının artması memnuniyet verici
Mersin Bisiklet Derneği (MERBİSDER) Başkanı Zerrin Arslantaş ve dernek üyeleri Neriman Çakal, Rüya Harmancı, Uygar Karabay Başkan Uğur Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.

“Bisiklet festivali düzenlemek istiyoruz”

Zerrin Arslantaş: “Mersin’in bisiklet rotalarının tanıtılması adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz, Mersin’de bisikletli yaşam kültürünün yaygınlaştırılması kimi noksanlarımızın tamamlanması, Mersin’imizi tanıtmak için bir bisiklet festivali düzenlemek istiyoruz, çalışmalarımızı tamamladık, siz büyüklerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.
“Sağlıklı yaşam, doğayla dost, ekonomiye katkı”
Çevreci grupların sayılarının artmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım:
“Bisiklet sporu , çevreyle dost, aile ve ülke ekonomisine sağladığı katkı ile küçümsenemeyecek öneme sahip olduğu gibi, vücudumuzun her bölümünü çalıştırmasıyla sağlıklı yaşama önemli bir katkı sağlıyor. Her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir etkinlik. Sizler trafikteki kirliliğin azalmasında önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Egsoz, gürültü ve buna benzeyen çevre kirliliklerinin de ortadan kaldırılmasında etkin bir rol üstleniyorsunuz, sizi kutluyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Biz de Belediye olarak imkanlarımız doğrultusunda sizleri destekliyoruz ” dedi.
Etiketler